Archiv autora: administrator

Zrušena Dílnička na Zbraslavi 7.3.

Ahoj všichni,
dnes jsem dostala informaci z dětského domova na Zbraslavi, že díky preventivním opatřením spojeným s šířením koronaviru musí omezit veškeré hromadné akce, jak v zařízení, tak i mimo.Takže s lítostí museli zrušit i naši kreativní dílničku tuto sobotu.Zatím nikdo neví, jak dlouho tato opatření budou trvat.Děkuji všem, kteří chtěli přijít za srdce a můžeme se modlit, aby se šíření zastavilo a našel se vhodný lék pro nakažené.
Bohem požehnaný den.Petra

Kdy: 7.3. Od 15hod

3.Piknik pro lidi bez domova

23.7.2018 Poprvé jsme se spojili s dobrovolníky, kteří pořádali již 3. rokem piknik pro lidi bez domova. Podařilo se nám na tuto akci získat od firmy Henkel ČR přes MIT projekt vypsaný Petrou Halbichovou (zaměstnancem Henkel ČR a zároveň předsedou Charity HOPE) hmotný dar ve složení cca 350ks dámských variant a 150ks pánských variant od mýdel, sprchových gelů a deosprejů značky Fa. Celkem se jednalo o 1530ks. Veškeré tyto výrobky jsme následně v souladu s darovací smlouvou rozdali s našimi dobrovolníky 23.7. 2018 u Vily Štvanice, kde se pořádal piknik, kde bylo poskytováno hodně jídla pro lidi bez domova i jejich psí a kočičí miláčky, oblečení, hudby k tanci a také poradenských služeb Naděje a dalších neziskových organizací. Na tuto akci přišlo kolem 500 lidí bez domova. Za Charitu HOPE jsme tam také přinesli nějaké oblečení a přikrývky a proplatili a upekli asi 24 kg sekané. Spolu s kosmetikou Henkel jsme tam od dalšího dobrovolníka Honzy z jeho práce rozdali asi přes 2tis.různých vitamínových a dalších doplňků stravy.

10.10.2015 Tradiční táborák v dětském domově

Táborák se opět vydařil, byly tam všechny děti, i ty nejmenší si upekli svůj buřtík. Starší děti si na klacku opékaly i těsto, které připravila Vlaďka. Měli jsme tak možnost vidět rozzářené oči dětí, které si užívaly táboráku, houpaček i hry na schovávanou. Účast dobrovolníků byla velká a tak tímto všem děkuji za účast a těším se na příště. Betty.

 

4.7. 2014 proběhla v domově Eliška cestopisná přednáška o Novém Zélandu

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jižním ostrově, který Petra procestovala, třeba že na túrách mnohokrát nepotkáte ani živáčka a v divoké přírodě, která je téměř všude kolem, se dá lehce zabloudit.

Příspěvek od: Lenka Z.

V úterý, slunečného 2. dubna, proběhlo výborné hudební odpoledne vedené Jonášem Kouklem.

Viděli jsme a vyzkoušeli si hodně nástrojů, o některých jsme ani netušili, jak se jmenují a používají.

Zpívali jsme, bečeli, pískali, bubnovali, tancovali, prostě muzicírování jak má být!

Příspěvek od: Lenka Z.

Středa 22.1.2014, hudební odpoledne v domově pro seniory, Praha 6

Talentovaný hudebník pan Vrba rozproudil výbornou zábavu zpěvem a hrou na kytaru, africký bubínek, hlásnou troubu a další zajímavé instrumenty, kterými ho doprovázeli i babičky a jeden děda. Prožili jsme krásné odpoledne, zazpívali, zachrastili, zabubnovali a domluvili repeté na březen 🙂

Sobota 21.9.2013, muzikohraní v dětském domově

Hudebně zaměřená sobotní akce se velmi vydařila. Dvacet dětí si zkoušelo rozmanité nástroje. Kluci a holky pozorně naslouchali zajímavému vyprávění s hudebním doprovodem zkušeného muzikanta.